شرکت ملی گاز ایران وندور لیست عضویت شرکت پیشگام صنعت ابزار در وندور لیست شرکت ملی گاز ایران 1280px NIOC

عضویت شرکت پیشگام صنعت ابزار در وندور لیست شرکت ملی گاز ایران

شرکت پیشگام صنعت ابزار به عنوان یکی از تأمین کنندگان مجاز شرکت ملی گاز ایران وارد وندور لیست این شرکت شد. زمینه فعالیت شرکت پیشگام صنعت ابزار، اجرای پروژه های هات تپ و تی سرویس بر روی خطوط لوله است. در این دو عملیات از خطوط لوله انشعاباتی تهیه می شود. انشعاب گیری از خطوط لوله گاز امری ضروری در شرکت ملی گاز است و دلیل آن اضافه شدن مشترکین به شبکه گازرسانی شهری و روستایی است. در چنین شرایطی یکی از خطوط لوله که در نزدیکی محل مشترکین است و به عنوان شریان اصلی شناخته می شود، هدف عملیات هات تپ قرار می گیرد و خروجی انشعاب را تحویل می دهد و سپس با اجرای عملیات لوله گذاری می توان گاز را از شریان اصلی وارد لوله فرعی کرد و سپس گازرسانی را برای مشترکین جدید اجرا کرد. اجرای عملیات هات تپ در سایزهای مختلف جزئی از خدمات شرکت پیشگام صنعت ابزار است اما این شرکت تأمین کننده قطعات مورد نیاز برای خطوط لوله نیز می باشد و در وندور لیست تأیید شده از سوی شرکت ملی گاز ایران این محصولات معرفی شده اند. ورود این محصولات در وندور لیست شرکت ملی گاز ایران به این معنی است که تمامی پیمانکاران این شرکت موظفند در صورت نیاز به محصولات مورد نیاز خود این قطعات و تجهیزات را از شرکت پیشگام صنعت ابزار خریداری و تأمین کنند.

وندور لیست  وندور لیست عضویت شرکت پیشگام صنعت ابزار در وندور لیست شرکت ملی گاز ایران logo
وندور لیست

وندور لیست چیست؟

وندور لیست یا AVL (Approved Vendor List) یا فهرست تأمین کنندگان مجاز، نظارت بر خرید پیمانکاران نوع EPC از سوی شرکت کارفرما است. به این صورت پیمانکار متعهد می گردد تنها از میان فهرست عرضه کنندگان کالا و خدمات مورد تأیید شرکت کارفرما یا همان وندور لیست خرید کند.

خریداران حرفه ای معمولاً چندین هزار تأمین کننده دارند. این خریداران با ارزیابی محصولات و خدمات مورد نیاز خود لیستی به نام وندور لیست تهیه می کنند تا در زمان نیاز به کالا یا خدماتی خاص به راحتی و به سرعت بتوانند به تأمین کننده مورد نظر فراخوان بدهند.

عضویت در وندور لیست شرکت های مختلف

عضویت در وندور لیست شرکت های مختلف بستگی به برنامه ها و استراتژی های هر شرکت دارد و بنابراین می توان گفت روند عضویت در وندور لیست شرکت ها متفاوت است. به عنوان مثال برخی از شرکت ها مراحل ثبت نام خود را به صورت حضوری و برخی دیگر به صورت آنلاین انجام می دهند. روند ثبت نام در برخی شرکت ها می تواند با مکاتبات و اتوماسیون اداری صورت گیرد و همچنین برخی از وندورها فاقد ثبت نام هستند. در واقع AVL این وندورها تابع وندور لیست دیگری است.

زمانی که اعضای یک شرکت نام یک شرکت خدمات رسان یا عرضه کننده محصول را در لیست خود اضافه می کنند باید شرکت مذکور را از این مسأله مطلع سازد. اما روش های اطلاع رسانی نیز در شرکت های مختلف متفاوت است. در بسیاری از شرکت ها و به خصوص شرکت گاز می توان ورود به وندور لیست را به صورت آنلاین استعلام گیری کرد. برخی شرکت ها نیز از وندور لیست خود گزارش سالیانه تهیه کرده و این گزارش را منتشر می کنند. برخی دیگر از شرکت ها لیست خود را به صورت عموی منتشر می کنند و برخی دیگر با استفاده از مکاتبات، شرکت وارد شده به لیست را مطلع می سازند. برخی دیگر از شرکت ها فقط به صورت حضوری اطلاع رسانی می کنند و دیگر شرکت ها اطلاعات مذکور را فقط در اختیار پیمانکاران قرار می دهند.

عضویت در وندور لیست یک شرکت به معنی خرید تضمینی و حتمی از آن شرکت نیست. این امر بستگی به میزان رقابت بین شرکت های با محصولات مشابه دارد. در واقع در بسیاری از شرکت پس از عضویت در وندور لیست ها باید در مناقصات نیز شرکت کرد و در صورت برنده شدن در مناقصات می توان به عرضه کالا و خدمات مشغول شد.

مناقصات محدود یک خریدار بزرگ مانند شرکت های نفت، گاز، پتروشیمی و نیرو به اعضای وندور لیست محدود می شود. همچنین این شرکت ها تمایل دارند تا برندگان مناقصات عمومی نیز از بین اعضای وندور لیست انتخاب شوند. بنابراین عضویت در این لیست ها به منزله ی کاندید بودن برای ارائه خدمات و عرضه کالا به بزرگترین صنعتگران کشور است.

شرح فعالیت و لیست محصولات شرکت پیشگام صنعت ابزار

زمینه فعالیت شرکت پیشگام صنعت ابزار در وندور لیست شرکت ملی گاز ایران به عنوان سازنده داخلی اعلام شده است. این شرکت تأمین کننده محصولاتی است  که در خدمات رسانی به خطوط لوله کاربرد دارند.

محصولات

اسپلیت تی (Split Tee): اتصال سه راهی تمام محیطی به منظور انشعاب گرم خط لوله و هر گونه فرایند انشعاب خط لوله.

دستگاه هات تپ (Hot Tap Machine): انجام عملیات انشعاب گیری گرم از خطوط لوله حاوی سیال بدون قطع جریان سیال.

اتصال سه راهی (۳-way): انشعاب گیری با قابلیت برداشتن ولو و بهره برداری از اتصال جدید ضمن حذف اتصالات فلنجی؛

 از این اتصال در مناطق زلزله خیز به عنوان اتصال ضد زلزله استفاده می شود.

ساندویچ ولو (Sandwich Valve): از اتصالات دائم خطوط لوله که برای انشعاب گیری، کنترل جریان سیال دورن لوله و مخزن، قطع و وصل کردن جریان سیال، نصب تجهیزات و ابزار اندازه گیری و سایر تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *